בין אם יש לכם סטודיו ביתי או ששכרתם חלל מסוים והקמתם בו סטודיו לאימונים או לפילאטיס, כדאי שתדעו שעיצובו לא פחות חשוב מקידום העסק. עיצבו הסטודיו יקנה למתאמנים אווירה טובה ונעימה ואולי אף יגרום להגיע אליכם יותר. לכן אין זה מפליא שמכוני כושר רבים, סטודיו לעיצוב וחיטוב הגוף ומכונים אישיים הופכים למעוצבים יותר ויותר – אז למה שהסטודיו שלכם יישאר יתום?

בחירת קונספט ואלמנטים לעיצוב

בחרו קונספט או קו עיצובי מסוים שיקנה לסטודיו את המראה הרצוי. קונספט של בריאות, הוא בין הקונספטים הנפוצים ביותר בחללים מסוג זה. באמצעות הקונספט הנ"ל תוכלו לעודד את המתאמנים שלכם לאורח חיים בריא. זאת בעזרת תמונות ממוסגרות עם טיפים לאורח חיים בריא על הקירות.

מוטב להשתמש באלמנטים שונים שיאפשרו למתאמנים להרגיש מצד אחד את מקצועיות הסטודיו ומאידך את האווירה החמה והנעימה. עשו זאת באמצעות וילונות ארוכים בצבעים מרגיעים ובהירים, גופי תאורה ייחודיים וכמובן, רצפה העשויה פרקטים מקיר לקיר. ניתן לשלב צבעים עזים בחלק מן הקירות, לצבעים אלו יש נטייה להמריץ את המתאמנים ולגרום להם לאימון אפקטיבי יותר. מעבר לזה, ניתן לשלב אלמנטים נוספים בהתאם לקונספט העיצובי אותו בחרתם.

טיפים לעיצוב הסטודיו

  • בנו מקום התרעננות שישמש את המתאמנים לפני או אחרי האימון. תוכלו לשלב עציצים ופופים נוחים, שם יוכלו להמתין לתחילת השיעור או לנוח בתום שיעור אינטנסיבי. חשוב לשמור על תחושת חמימות בסטודיו בכדי שהמתאמנים ירגישו בנוח.
  • הקפידו על מיזוג אויר יעיל. כמו כן, תוכלו להסתיר את מערכת המיזוג באמצעות עיצובי גבס ייחודיים.
  • אל תזניחו את נושא האקוסטיקה. שימו לב שהקירות אקוסטיים ושהמוסיקה המתנגנת במהלך האימון אינה מפריעה לאנשים המצויים מחוץ לסטודיו.
  • דאגו לתאים אישיים לשמירת חפצים, כך המתאמנים יוכלו להרגיש בנוח בעת האימון ולדעת שחפציהם שמורים היטב. ניתן לרכוש כמה מנעולים ולהעניק למתאמנים.
  • מזרונים, משקולות, כדורי פיזיו, טבעות פילאטיס, רצועות, גומיות כושר ויתר הציוד לא אמור להיות מפוזר ברחבי הסטודיו או להיערם בפינת החדר. דאגו למקום אחסון פונקציונלי עבור כל הציוד של הסטודיו, כך תימנעו ממראה של בלאגן בחלל האימונים.
  • השקיעו בעיצוב המלתחות, שכן זהו המקום בו המתאמנים יבלו בתום האימון. מוטב להציב מראה רחבה במלתחות וספסלים לשימוש המתאמנים. מיטיבי הלכת יוכלו גם לבנות במלתחות הללו סאונה.
  • במהלך העיצוב חשוב שתעבדו עם חומרים עמידים ואיכותיים, כך לא תצטרכו לשפץ או לתקן את העיצוב לעיתים קרובות.

 

בהקמת סטודיו חדש, עיצובו הוא בין הדברים החשובים שיש לקחת בחשבון, מאחר ועיצוב נכון המקנה למתאמנים אווירה חמימה ונינוחה יגרום להם להגיע אליכם באופן קבוע ולהרגיש בבית. הקפידו לבחור צבעים בהירים אך אל תחששו לשלב גם צבעים עזים ואלמנטים ססגוניים. חשבו תמיד על המתאמן ומה יסייע לו להרגיש בנוח ולהגיע להתאמן אצלכם, החל ממטבחון קטן, תאים לשמירת חפצים ועד לפינת מנוחה. השקיעו מחשבה בעיצוב הסטודיו וצרו לעצמכם את הסטודיו היפה ביותר בעיר.