שייק חלבון

אין מתאמן שלא מכיר את הקונספט של אבקת חלבון, שנראה שהיא חלק בלתי נפרד משגרת אימונים. בניגוד לסטיגמה, שתיית אבקת חלבון מתאימה לשלל פעילויות גופניות ולא רק לאימוני כוח ומשקולות בחדר כושר, וזה כולל אימוני פילאטיס, יוגה, אירובי ועוד. למעשה, מתאמנים ששותים שייק חלבונים נוטלים חלבונים בצורה היעילה ביותר שניתן ולהרגל זה ישנם יתרונות רבים.

האם כדאי לשתות שייק חלבונים אחרי אימון?

זוהי שאלה שמעסיקה ספורטאים ומתאמנים רבים, בין אם מדובר במי שעושה אימוני כוח או אימוני פילאטיס. ישנם ספורטאים שנרתעים מתוסף חלבון ומעדיפים לצרוך חלבון דרך מזון, כאשר ישנם מזונות רבים עשירים בחלבון. עם זאת, לשתיית שייק חלבונים ישנם יתרונות רבים לעומת דרכים אחרות לצרוך חלבון הנוגעים לצריכת פחממות, מטבוליזם טוב יותר ועוד.

צריכה גבוהה של חלבון ופחות פחמימות

אנחנו לא נגיד לכם כאן שאי אפשר לקבל ממזון את כמויות החלבון הנדרשת למתאמנים שרוצים להעלות מסת שריר כי זה לא נכון. ניתן לצרוך את כמות החלבון הנדרשת במזון בריא ועשיר בחלבון וזה כולל גם מזון טבעוני. עם זאת, צריכת חלבון דרך מזון בלבד מצריכה לאכול כמויות גדולות של מזון, ומלבד החלבון נלווים לאוכל ערכים תזונתיים חיוביים פחות כגון שומנים ופחמימות. לעומת זאת, כשאתם שותים שייק חלבון אתם מקבלים חלבון מרוכז והרבה פחות שומנים ופחמימות שיפגעו במטרה שלכם.

מקלה לעקוב אחרי צריכת החלבון

צריכת חלבון טובה היא עניין של מספרים. לא צריך ידע גדול במתמטיקה, אבל זה כן צריך לדעת כמה גרם חלבון אתם צריכים לצרוך ביום כדי להגדיל את מסת השריר שלכם ולחשב את כמות החלבון שאתם אוכלים. זה הופך למסובך יותר כשאתם מסתמכים על המזון הרגיל שלכם ומצריך אתכם לחשב כל פעם מחדש בכל ארוחה. לעומת זאת, לצורכים אבקת חלבון המעקב קל הרבה יותר – פעם או פעמיים ביום אתם נוטלים את כמות החלבון שצריך ומשחררים את עצמכם ממעקב כפייתי אחרי ערכים תזונתיים.

מטבוליזם טוב יותר

אבקות חלבון מכילות שילוב חלבונים עם יתרונות מטבוליים למתאמנים. החלבונים הכלולים באבקות חלבון הם בעלי קצב ספיגה והטמעה שרירית טובים יותר. תוספי חלבון עשויים להכיל חומצות אמינו חופשיות, דו פפיטדים וטרי פפיטדים שהם בעלי זמינות טובה יותר בדופן המעיף וזאת לעומת מזון מורכב המכיל סיבים תזונתיים וגורמים נוספים המאיטים את הספיגה.

מאפשר צריכה מרוכזת

לחלקנו קל יותר לאכול כמויות גדולות מאוד של מזון שמאפשרות לקבל את מנת החלבון הרצויה (יחד עם ערכים נוספים חיוביים פחות) אך לרבים קשה מאד לעשות זאת. מתאמנים רבים מוצאים את עצמם במצב בו הם מכריחים את עצמם לאכול כמות גבוהה מאוד של מזון, דבר שלאורך זמן עלול להיות מתסכל וקשה לביצוע. אבקת חלבון מהווה פתרון קל שמאפשר לצרוך באופן מרוכז ומדוד את מנת החלבון היומית לה אתם זקוקים מבלי לרצות להקיא.

ממה יש להיזהר בנטילת אבקת חלבון?

חשוב לדעת ששום דבר אינו מושלם וגם כאשר אתם נוטלים אבקת חלבון מוטב לקבל ייעוץ של בעל מקצוע. חשבו את הכמות הנדרשת עבורכם והקפידו לא לצרוך צריכת יתר שעלולה להביא למצבים רפואיים לא רצויים. הימנעו מצריכה של אבקות חלבון מרובות בממתיקים מלאכותיים וצבעי מאכל וכן חומרים לא רצויים או לא מאושרים בתקנים הנדרשים.

כמו כן, חשוב לשמור על גיוון תזונתי. עלייה בכמות החלבון הנצרכת דורשת עלייה גם בסיבים תזונתיים נוספים כגון ויטמינים מקבוצת B ושאר ויטמינים ומינרלים חשובים.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.