ידוע שאחת משיטות האימון המעולות לנשים בהריון היא שיטת הפילאטיס. שיטה זאת מתאימה בעיקר למי שתרגלה פילאטיס לפני ההיריון, וזאת משום שפילאטיס היא שיטת אימון אשר לומדים בהדרגה. אימון פילאטיס שהחל את דרכו בתחילת המאה ה 20 כאימון שנועד לאשש חיילים פצועים ולשקם את גופם, החל צובר תאוצה בארצות הברית, בישראל ובשלל מדינות בזמן שהוא התגלה כאימון ששומר על איזון הוגף, מחזק את שרירי הגוף, עובד על נשימות נכונות, מאזן את הגוף, ואף מחטב ומאריך את הגוף תוך עבודה על היציבה. דרך פילאטיס בהריון אפשר להשיג גוף מחוטב ומעוצב, תוך שמירה על גמישות הגוף ועבודה על שיווי המשקל. באימונים אלה מומלץ להשתמש בכדור הפיזיו ובאביזרים נוספים שיסייעו לכן לחזק את רצפת האגן. בשל כך ובשל סיבות נוספות, לא פלא שהפך אימון הפילאטיס לאימון מומלץ גם בזמן ההיריון.

אז מדוע האימון מומלץ לנשים הרות?

ישנן מספר סיבות שבזכותן נשים בהריון מתרגלות פילאטיס, ביניהן:

שמירה על גוף חטוב – אחת מהסיבות המרכזיות לתרגול פילאטיס היא הרצון לשמור על גוף חטוב ועל המשקל, תוך חזרה בקלות למבנה הגוף לאחר הלידה. בשל האימון שעובד על כל שרירי הגוף תוך הפעלת כוח והתנגדות, ניתן לשמור על שרירי הגוף ועל מבנה הגוף.

הקלה בכאבי גב – כפי שהזכרנו, פילאטיס יועד במקור לשקם את גופם של חיילים שסבלו מפציעות, ובשל כך הוא מסייע לנשים בהריון להקל על כאבי גב ואף על כאבי רגליים ומאפשר את הפגת הלחצים באזור הכתפיים.

עבודה על סוגרים – בזמן אימון פילאטיס נעשית עבודה על סוגרי הגוף, הבטן, והבטן התחתונה, מה שמאפשר לידה קלה יותר תוך שליטה בסוגרים.

שחרור המפרקים – אימון פילאטיס מסייע מאד לשחרר את מפרקי הגוף שעלולים לכאוב בזמן ההיריון. האימון משפר גם את היציבה שעלולה להתערער בשל הבטן שגדלה במהלך ההיריון.

תחושת רעננות ומצב רוח טוב – בזמן ההיריון קורים שינויים הורמונאליים העלולים לגרום למצב רוח ירוד. בשל כך אימון פילאטיס בהריון מומלץ במיוחד וזאת משום שהוא מזרים אנדורפינים למוח, והם חומרים הנותנים תחושה טובה ונעימה יותר בגוף.

הכנה מעולה ללידה – פילאטיס בהריון מתמקד גם בהכנה לתהליך הלידה. בפעילות זאת שמים את הדגש על נשימות נכונות, עבודה מהבטן ושליטה בגוף.

בריאות העובר – כאשר אישה בהריון מתרגלת פילאטיס היא יכולה להקנות גם לעובר תנאי התפתחות טובים יותר, וזאת משום שעבודה על הגוף באמצעות פילאטיס מאפשרת יציבה טובה יותר ואף מגמישה את הבטן ובכך מפנה מקום ברחם, בו העובר יכול לנוע בחופשיות. בנוסף, האם שמרגישה טוב יותר באמצעות אימון פילאטיס, משדרת תחושות טובות ונעימות אל העובר.

חיזוק רצפת אגן – אימוני הפילאטיס יכולים לסייע במניעת צניחת רצפת האגן או בריחת שתן, העלולים לקרות במהלך ההריון.

אימון פילאטיס הוא אימון נהדר לנשים שרוצות להתאמן בזמן ההריון, משום שמעבר לכך שהוא שומר על גופכן הוא מסייע לבעיות שעלולות להיגרם בעקבות ההריון. כאמור, האימונים בזמן ההריון מומלצים עבור מי ששמרה על פעילות גופנית גם לפני ההריון. על מנת להתחיל להתאמן יש לבחור סטודיו לפילאטיס שבו מדריכים מאמני פילאטיס מקצועיים, שיכולים להקנות לך את האימון הנכון ביותר עבורך ועבור העובר שבבטנך, או להתאמן עם מדריכת פילאטיס אישית שתוכל ללוות אותך ולהעניק לך יחס אישי במהלך האימונים.