מכון פילאטיס

מדריכי פילאטיס ותיקים או מתאמנים נלהבים שחושבים להפוך את התחביב למקצוע? הרעיון של הקמת מכון פילאטיס פרטי הוא רעיון נפלא, במיוחד לאור הביקוש הגדול לאימונים מקצועיים בכל רחבי הארץ והפופולריות ההולכת וגוברת של הענף בישראל. יחד עם זאת, מי שיקפוץ למים מבלי להבין בדיוק איך עושים את זה בצורה הנכונה, עשוי בהחלט להתאכזב ולגלות שזה לא עובד ממש כמו שצריך ובמקרה הגרוע זה גם יכול להביא להפסדים כספיים. ובכל זאת, עליכם לדעת שזה ממש לא בלתי אפשרי. אם עובדים בצורה נכונה ומקפידים לדאוג לפרטים הקטנים והחשובים ביותר, אפשר בהחלט להקים מכון פילאטיס מקצועי ואפילו מבוקש. הנה מדריך קצר שיעזור.

התחילו להניע את הגלגלים

עוד בטרם תתחילו בצעדים הפרקטיים ההכרחיים, אפשר בהחלט להתחיל עם המשימות הטכניות יותר. בראש ובראשונה יש לפתוח תיק עוסק במס הכנסה, במע"מ ובביטוח לאומי ורק לאחר הצעד הזה תוכלו לקבל תשלום על השירותים שלכם. זכרו כי אתם מחויבים מעתה לדווח על ההכנסות ולהגיש דו"חות שנתיים ואם אין לכם את הפנאי לזה שווה בהחלט לשקול לעבוד עם רואה חשבון. כמו כן זכרו כי שום דבר לא מונע מכם להתחיל עם המשימות הדיגיטליות ואפשר כבר לפתוח עמוד פייסבוק, להתחיל לחשוב על מיתוג ולוגו ובשלב מסוים גם לבנות אתר אינטרנט. ניתן להשתמש במערכת CRM חכמה ויעילה כבר מההתחלה כדי לרכז את הלקוחות ולשלוח דיוור באופן מסודר וכן לנהל את העובדים בצורה יעילה.

לשכור מקום

כעת עליכם למצוא מקום מתאים לאימונים שלכם. אפשרות אחת היא אימון בתוך חדר סגור, מה שיצריך מכם למצוא מקום גדול דיו, אך גם כזה שיהיה נגיש ובסביבה נעימה. כמובן שמדובר כאן בעוד הוצאה, אבל ברגע שיהיו לכם מספיק מתאמנים על בסיס קבוע זו בהחלט השקעה תחזיר את עצמה עם הזמן. אופציה שנייה היא להעביר אימונים במקומות חיצוניים כמו פארקים. זאת אפשרות נהדרת אבל צריך לקחת בחשבון שבחורף ובשיא הקיץ היא הרבה פחות מתאימה וצריך למצוא פתרון מראש. על כן יש מי שבוחר לשלב בין האפשרויות.

זכרו בנוסף כי מצבי חירום כמו למשל משבר הקורונה או מצבים ביטחוניים המחייבים אנשים להישאר בבית והקימו מראש מערך אימונים בזום עם מקום להעביר אימונים בבית שלכם, חיבור יציב לאינטרנט ומצלמת רשת איכותית.

ציוד פילאטיס

אם תרכשו ציוד פילאטיס מחנויות רגילות זה יעלה לכם הרבה מאד כסף. בגלל שאתם צריכים כמות גדולה עדיף למצוא ספק אחד או יותר המוכרים ציוד בסיטונאות ולעבוד איתם על בסיס קבוע.

שיווק ופרסום

על מנת שתוכלו לגייס מספיק לקוחות כדי להפוך את העסק לרווחי, עליכם להשקיע מהרגע הראשון בפרסום ושיווק של העסק. שווה לבדוק מה חברות פרסום מציעות ולנסות להבין אם תוכלו לעשות זאת בעצמכם. יש לזכור תמיד שהיום חייבים לפרסם באפיק הדיגיטלי על מנת להגיע ללקוחות פוטנציאליים איכותיים. כמו כן, ברגע שיש לכם אתר מומלץ בהחלט להשקיע בקידום אורגני איכותי כך שהאתר שלכם יופיע בתוצאות החיפוש הראשונות בביטויים הרלוונטיים.

העסקת עובדים וניהול חשבונות

לבסוף, כאשר העסק גדל אפשר בהחלט לשקול העסקה של מדריכים נוספים. יחד עם זאת, להנהלת החשבונות תצטרכו לדאוג מהיום הראשון וכפי שציינו יש בהחלט מקום לשקול עבודה עם רואה חשבון כך שלא תצטרכו לעשות זאת בעצמכם.

אם תקפידו לעבוד באופן מסודר ועקבי יש סיכוי לא רע שתצליחו להקים עסק מצליח לאימוני פילאטיס. בהצלחה!