מהו אימון פילאטיס? למה הוא נחשב מעולה לחיטוב ועיצוב הגוף? וחשוב מכל: מדוע אימון זה כדאי שיהיה חלק בלתי נפרד מדרך החיים שלכם? כל המידע והתשובות בהמשך!

אימון פילטיס הפך לחלק אינטגרלי עבור רבים ולא בכדי: אימון מסוג זה נחשב אחד הטובים והיעילים בחיטוב עיצוב הגוף וחיזוק מערכות השלד ועבודה על גמישות הגוף.

פילאטיס

אז מה צריך לדעת על אימון פילטיס?

אימון זה החל את דרכו בשנות העשרים של המאה העשרים ואחת, כאשר אדם בשם ג'וזף פילטיס החל מפתח את שיטת האימון כחלק מתהליך שיקומי עבור חיילים יוצאי מלחמת העולם הראשונה.

השיקום כלל עבודה על שרירי הגוף, ביצוע מתיחות לכל חלקי הגוף, עבודה על גמישות, יציבה נכונה, ושליטה בסוגרים.

עם השנים החל האימון להיות פופולארי בארצות רבות, תוך ההבנה שמלבד התהליך השיקומי שהאימון מאפשר: ישנן גם יתרונות רבים שהופכים את האימון לחלק מדרך חיים, שיפור איכות החיים, בריאות טובה יותר תוך קבלת גוף חטוב ומעוצב.

איזה אימונים ישנם כיום?

בשל הפופולאריות של האימון בעיקר בארצות המערב, החלו מאמני כושר ומומחים בנושאי בריאות הגוף והכושר לפתח את שיטות האימון וכיום ניתן לבחור בין כמה וכמה שיטות ביניהן: פילטיס מכשירים, פילטיס רצפה ופילטיס בהריון. פילטיס בהריון למשל מתאים לנשים שכבר ביססו את עצמן באימון וכעת הן מעוניינות להמשיך לעבוד על חיטוב הגוף, שליטה בסוגרים, הכנת הגוף ללידה והפיכת הרחב למקום יציב ובריא יותר לעובר. בנוסף אימון סוג זה מאפשר בהקלה על כאבי גב בעיקר בהרמת משאות כבדים.

אימוני פילאטיס

מה מתבצע באימון?

אימון מסוג זה כולל בעיקר עבודה על חיזוק השכמות, חיזוק שרירי הידיים והרגליים, עבודה על שרירי הבטן, המותניים והצוואר תוך הקפדה על יציבה נכונה, נשימות מתאימות ועבודה על זוקפי הגב והחזה. את האימון מעבירים מאמני כושר מומחים בתחום וכאלה עברו הכשרה.

אז כיצד הופך אימון פילטיס לדרך חיים?

אם אתם רוצים להתחיל לתרגל פילטיס חשוב להתחיל לעשות זאת בתחילה עם שיעורים המתאימים למתחילים שמתקיימים בסטודיו סאני ולאחר מכן שאתם כבר יודעים את היסודות: יש להפוך את האימון לחלק בלתי נפרד בחייכם ואולי תוכלו גם אם יום אחד אפילו להפוך למדריכי פילאטיס.

אימון פילאטיס

אז כיצד עושים זאת:

  1. מתמידים – אם התחלתם אימון פילטיס ואתם בשלבי ההתחלה, זה הזמן לחשוב על דרכים להתקדם באימון. אם אתם מתרגלים פילטיס רצפה: נסו לעבור גם לפילטיס מכשירים ולאחר מכן להמשיך להתאמן עם פילטיס למתקדמים. בכך תוכלו ללמוד יותר ויותר על האימון וחשוב מכל לחזק את גופכם ולחטב אותו.
  2. מתאמנים בכל מקום – נסו לקחת עמכם לכל מקום את יסודות האימון. בצעו נשימות נכונות בכל פעולה שלכם החל מהליכה לסופר, עמידה בתור, בזמן ישיבה מול המחשב ועוד. עבדו על הליכה זקופה, הכנסת הבטן ובצעו מתיחות.
  3. לומדים – אם שיטת האימון כובשת אתכם ואתם רוצים להתמקצע בתחום, תמיד תוכלו להפוך למדריכי פילטיס על ידי לימודים רציניים באחת מהמכללות לאימון גופני בארץ ובעולם. כיום לימודי פילטיס הינם לימודים רציניים שכוללים לימודים אודות גוף האדם, לימוד שיטות שונות, התמודדות עם כאבים, לימוד השיטה , בחינות והתנסות. לאחר תקופת הלימודים תוכלו גם אתם להיות מאמני פילטיס הן כמשרה צדדית והן ככזאת אשר תהפוך למשרה העיקרית שלכם.
  4. נושמים – פילאטיס הוא אימון ששם את הדגש על נשימה נכונה. בשל כך מומלץ לתרגל את נשימות נכונות בכל שלב במהלך היום וגם לפני השינה. הנשימות יכניסו אוויר לראותכם, ימלאו את גופכם בחמצן, יעניקו לכם ארגיה וירגיעו אתכם.
  5. שתפו את המשפחה – נסו להפוך את הפילטיס לדרך חיים משפחתית. כיום ישנם אימוני פילטיס להורים ולילדים, לאנשים בגיל השלישי ועוד. תרגלו יחדיו פילטיס ותוכלו ליהנות מפעילות משפחתית כיפית ומקרבת.

עשו את כל אלה – ותוכלו לראות כיצד חייכם משתנים והופכים לנעימים, בריאים והרמוניים יותר.