הנטייה הרווחת בקרב האוכלוסייה היא להאמין שאימוני הפילאטיס הם אימוני נשים, אבל לאחרונה, יותר ויותר גברים מגלים את יתרונות הפילאטיס ואת הייחודיות של האימונים הללו. אז למה אימון הפילאטיס כל כך נהדר עבור הגוף הגברי? האימונים עשויים לסייע לגברים לשפר ביצועי כושר, להקל על כאבי גב, לאזן את השרירים ולמנוע פציעות באימוני כוח שונים.

שיטת פילאטיס

פילאטיס היא שיטת אימון שהומצאה על ידי ג'וזף פילאטיס, נכון, מדובר בגבר שהמציא את השיטה הכל כך ייחודית הזו. שיטה זו למעשה נועדה בכדי לשפר את היציבה והיא מסייעת לגוף בעשיית פעולות שגרתיות בחיי היום-יום. באמצעות תרגילים שעובדים על השרירים המייצבים הגוף מתרגל לפעול ולעבוד באמצעות השרירים הרלוונטיים לפעולה הנדרשת. העקרונות המובילים את שיטת פילאטיס מתאימים הן לנשים והן לגברים, מאחר והיא תורמת לחיזוק השרירים והארכתם, לרבות שרירי הליבה. עקרון נוסף ומהותי בשיטה זו הוא הנשימה. במהלך התרגילים ההקפדה על נשימה נכונה היא חשובה משום שהתרגילים הללו מסייעים לגוף להתמודד עם מגוון פעולות יומיומיות כמו גם איזון נפשי והתמודדות אפקטיבית במצבי לחץ.

למה זה טוב לגברים?

בעוד שאימוני כוח מתרכזים בפיתוח שרירים, אימוני הפילאטיס מתמקדים בשרירי הליבה וכך מסייעים לחיזוק הגוף ולייצוב הגב ומהווים למעשה השלמה לאימוני הכוח – כך מרכז גופו של המתאמן הופך לאיתן ויציב. מעבר לזה, האימונים הללו תורמים להארכת השרירים שכן במהלך אימוני הכוח לשרירים יש נטייה להתקצר. המתיחות שנעשות כחלק מהליך האימון מסייעות לגוף להימנע מפציעות שעשויות להתרחש במהלך אימוני הכוח. כמו כן, הפילאטיס מאפשר להרחיב את טווח התנועה של הגבר. יתר על כן, ניכר כי האזורים בגוף האדם אינם מאוזנים, כלומר באימוני הכושר, ייתכן והמתאמן יקדיש לאזור אחד זמן רב יותר מלאחר, כך שנוצר חוסר איזון בין האזורים השונים. באימוני הפילאטיס עובדים באופן מאוזן על כל שרירי הגוף, לפיכך ניתן לאזן את האזורים שלא מקבלים תשומת לב בחדר הכושר.

באמצעות כמה עזרים ניתן להגיע לתוצאות מצוינות מאימוני הפילאטיס. ישנם תרגילים רבים הנתמכים בכדור פיזיו וכן, תרגילים ייחודיים לחיזוק כמו שכיבות סמיכה על כדור, פלאנקים ואחרים. גברים שנוטים לפקוד את חדר הכושר מידי שבוע ישמחו לשמוע על כל היתרונות שיעניק להם אימון הפילאטיס מאחר והוא יכול לסייע להם להגיע לתוצאות פיזיות ביעילות.

נוסף לכל הכתוב לעיל, אחד הכאבים שמאפיינים גברים רבים הם כאבי הגב. שיטת הפילאטיס עשויה לסייע להקלה על הכאבים הללו משום שהיא מחזקת את השרירים הפנימיים, כך שזוהי סיבה נוספת ונהדרת לא פחות לפקוד את מכוני הפילאטיס המצויים ברחבי הארץ.

אימוני פילאטיס לגברים

אימוני הפילאטיס אינם מתחלקים בין המינים, כלומר רוב השיעורים אינם מתקיימים לנשים בנפרד ולגברים בנפרד. גברים רבים נמנעים להגיע לאימון הפילאטיס מהחשש שהם יהיו הגברים היחידים בסטודיו, ובכן, מה רע בזה? יתרה מזאת, ניתן להגיע לאימונים זוגיים ולא לאימוני קבוצות, כך המבוכה לא תהיה פונקציה ממשית. נוסף לכך, אפשרות אחרת היא לרכוש את הציוד הרלוונטי ולהתאמן בבית. אם אתם בוחרים באופציה הזו, שימו לב שאתם חייבים להקפיד על נשימה נכונה וביצוע נכון ויסודי של התרגילים. מומלץ להיעזר בתור התחלה במאמן פילאטיס אישי בכדי ליצור בסיס טוב ולרכוש ידע ולאחר מכן תוכלו לצאת לדרך עצמאית באימונים.

 

אין ספק שאימוני פילאטיס נהדרים עבור גברים. הם מסייעים לחיזוק הגוף וייצוב הגב, מקלים על כאבים, מאריכים את השרירים ומאזנים את הגוף. אל תיכנעו לסטיגמה לפיה אימוני פילאטיס הם נחלתן של הנשים. בהצלחה.