פילאטיס כמו שרבים בוודאי יודעים, הפך לאחד האימונים הפופולאריים בארץ ובעולם וזאת בעיקר בשל היכולת שלו לחטב ולעצב את הגוף, לחזק שרירים טבעתיים, לעבוד על היציבה, על השלד והארכת הגוף, תוך שאימון פילאטיס מתאים גם לגברים, נשים, לילדים, והוא מעולה כאימון פילאטיס לאחר לידה, כמו גם אימון פילאטיס בהריון אשר מסייע לרבות מהנשים ליהנות מלידה קלה יותר, ולעצב את הגוף לאחר הלידה. גליל פילאטיס, כדור פיזיו, ושאר מכשירים, הופכים את אימון הפילטיס לאפקטיבי יותר, וזאת בעיקר כאשר בוחרים בפילאטיס רצפה.

אישה באימון פילאטיס עם גליל פילאטיס

כיצד מסייע גליל פילאטיס לאימון?

כפי שהזכרנו, גליל פילטיס הינו חלק אינטגרלי מאימון טוב ואפקטיבי, אבל מהו אותו הגליל? ומה אפשר לעשות איתו?

לפני שניתן כמה תרגילי פילטיס אותם ניתן לבצע באמצעות גליל, חשוב להכיר את גליל הפילאטיס. גליל מסוג זה, הינו גליל באורך של 15 על 90 סנטימטרים אשר שוקל בסביבות ה 35 קילוגרמים. הגליל מעולה למגוון תרגילי פילאטיס ביניהם: חיזוק השלד, שיפור היציבה כמו גם עיסוי והמרצת מחזור הדם. הגליל חזק מאד, עמיד מאד ומתאים לכל משקל תוך שהוא מחזיק מעמד לזמן רב. באמצעות גליל פילטיס ניתן גם לבצע תרגילים לעיסוי וחיזוק הגב, אף גם להשתמש בו בצורה יצירתית לתרגילים הכוללים שיפור היציבה, חיטוב, חיזוק השרירים ועוד. בנוסף לכדור פילאטיס ישנו גם כדור פיזיו המתאים בעיקר לאימוני פילאטיס, וגם הוא נועד לשפר יציבה, לעבוד על שרירי הגוף ולחטב את הגוף.

אז אילו תרגילים ניתן לבצע באמצעות גליל פילטיס?

באמצעות גליל מסוג זה ניתן לבצע כמה וכמה תרגילים מגוונים ביניהם:

תרגיל לחיטוב שרירי הישבן והירכיים – כדי לבצע את התרגיל יש לשכב על מזרן פילטיס, כאשר הגליל מונח לאורכו של המזרן. כעת יש לשכב בזהירת עם הגב לאורך הגליל תוך הרמת האגן באוויר. בשלב זה שאתם מרגישים יציבים ומייצבים את הגוף על הגליל באמצעות הבטן, יש להתחיל לכווץ את הישבן מבלי ליצור קשת בגב, תוך כיווץ שרירי הירכיים. יש להרים ולהוריד את הישבן והרגליים כ- 10 פעמים לפחות.

חיזוק שרירי הבטן – תרגיל זה כולל ייצוב הגוף על גבי הגליל וזאת כדי לחזק את שרירי הבטן. כדי להתחיל יש להניח את הגליל על המזרן, לשכב על הגליל ולפרוש את שתי הידיים לצדדים. כעת לאחר שהגוף מוחזק באמצעות הבטן ואתם מרגישים יציבים, יש להתחיל להרים באיטיות את רגל ימין מכופפת למטה, להחזיר אותה מטה ולהחליף עם רגל שמאל. חזרו על ההחלפה כ 10 פעמים ואף יותר כדי לחזק את שרירי הבטן.

כדי להמשיך ולחזק את שרירי הבטן ניתן להמשיך בשכיבה על הגליל, לשים את הידיים מתחת לעורף תוך מתן תמיכה לראש ולצוואר, ולאחר מכן יש להרים את חלק הגוף העליון ממש מעט, תוך עבודה על שרירי הבטן. שימו לב כי הסנטר בזמן התרגיל רחוק מהחזה, וכי העבודה לייצוב העלייה ובירידה נעשית בעיקר כדי לחזק את שרירי הבטן. גם על תרגיל זה יש לחזור כ 10 פעמים ואף יותר.

תרגיל לעיסוי גב – תרגיל נוסף שמרגיע ומעסה את הגב נעשה באמצעות שכיבה על הגליל כאשר הידיים והרגליים פרוסות לצדדים. כעת יש לנסות ולמצוא את הנקודה בגב שהגליל מעסה, ולהזיז את הגב בעדינות. התחושה תהיה של ציפה ושל עיסוי באמצעות הגליל של שרירי הגב.

 

בהצלחה!