כספורטאים חובבים או מקצועיים אשר מקפידים על שגרה ספורטיבית מוקפדת, אתם בוודאי יודעים כי לפעילות הספורטיבית יש השפעה ישירה על הבריאות שלכם, אבל האם ידעתם כי יש קשר גם לצמיחת השיער? למעשה, בזמן פעילות ספורטיבית מתרחשת זרימה מוגברת של דם אל אזור הקרקפת לצד הפרשה של הורמונים אשר תורמים גם הם ליצירה של מראה שיער בריא ומלא. יחד עם זאת, גם ספורטאים עלולים לסבול נשירה והתקרחות בעקבות שלל סיבות, ועל כן אם גם אתם סובלים מהתופעה חשוב לדעת כי יש פתרון.

טיפול בנשירת שיער – כל מה שצריך לדעת

הסיבות לנשירת שיער כמו גם התקרחות כוללות בין היתר מרכיב גנטי, לחץ וכן חוסרים תזונתיים. גילוי אודות חוסרים תזונתיים יכולה להתבצע באמצעות בדיקת דם פשוטה המתבצעת אצל הרופא, כאשר דרך מצוינת להתגבר על החוסרים כמו למשל מחסור בברזל כמו גם בסידן יכולה להתבצע באמצעות רכישה תוספי תזונה להארכת שיער המכילים ריכוז גבוה של מינרלים כמו גם תמציות טבעיות אשר נועדו לסייע לטובת התגברות על חוסרים תזונתיים. מ

אחר וכספורטאים אתם מקפידים על שגרת תזונה, מומלץ להתייעץ עם הרופא כמו גם עם תזונאית המתמחה בתחום של תזונה לספורטאים, וזאת מתוך מטרה לשלב את התוספים ביחד עם מזון איכותי לטובת התמודדות עם הנשירה, וזאת מתוך מטרה להוביל לניצול של הפעילות הספורטיבית לצד שינוי בהרגלי התזונה לטובת התמודדות אל מול תופעה של נשירה.

 

 

נשירת שיער  – לא גזרת גורל

אם עד לפני מספר שנים היכולת לטפל בנשירת שיער הייתה מוגבלת למדי, כיום רבים מבינים כי לאורח חיים בריא יש השפעה ישירה לא רק בהיבט פיזי אלא גם בהיבט נפשי. למעשה, כספורטאים חובבים או מקצועיים אשר מצויים בלחצים בעקבות הרצון לשפר את הביצועים אתם עלולים לסבול משלל תופעות כולל נשירת שיער מואצת, בייחוד אם אתם מדגלים על ארוחות או נוטים לשלב בתפריט מזון שאינו מכיל את הריכוז הגבוה של מינרלים, ברזל וסידן המשפיעים באופן ישיר על קצב צמיחת השיער. החדשות הטובות הן שאין מדובר בגזרת גורל אלא ניתן להוביל ליצירה של תוכנית אשר מתמקדת בטיפול בנשירה, וזאת על ידי נקיטת פעולות שנועדו להוביל ליצירה של מערך תומך המשלב בין פעילות ספורטיבית לבין נטילה של תוספי תזונה, כל זאת לצד בנייה של תפריט בהתאמה אישית אשר יוביל לא רק לניצול הרכיבים, אלא גם לטובת סיוע לשיפור ביצועים ספורטיביים. באמצעות פיקוח מצד רופא מטפל לצד תזונאית ניתן יהיה לקבל החלטות נכונות התואמות את הצרכים הנדרשים ותוך שימת דגש על

מה חשוב לדעת לפני שרוכשים תוספי תזונה?

כיום ניתן לבצע רכישה של תוספי תזונה ייעודים לנשירת שיער, כמו גם תוספים המיועדים בעבור ספורטאים. לפני ביצוע הרכישה, חשוב מאוד כאמור להתייעץ עם הרופא ואף לבחון את הזהות של החברה ממנה אתם רוכשים את התוסף, וזאת מתוך מטרה להבטיח כי אתם משקיעים את כספכם בחוכמה אך גם נוטלים תוסף באופן קבוע אשר אושר על ידי משרד הבריאות. העדיפו לבצע רכישה של תוסף המכיל ריכוז גבוה של מינרלים, סידן כמו גם ויטמנים כמו למשל 12B.

לסיכום

קיים קשר הדוק בין פעילות ספורטיבית לבין נשירת שיער, הן בשל הזרמה של הדם והן בשל הלחץ המזוהה עם ספורטאים שרוצים לשפר את תמהיל האימונים ואת הביצועים ובהתאם לכך מופרשים הורמונים אשר עלולים להאט את התארכות השיער. על כן, שינוי בהרגלי התזונה לצד היעזרות בתוספי תזונה מהווה הזדמנות מעולה ליצירה של שינוי, כל זאת בפיקוח מצד הרופא המטפל ובמסגרת התייעצות התואמת את הצרכים הנדרשים שלכם.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.