אימון פילאטיס הוא כזה שהחל את דרכו כבר בשנות ה – 20 של המאה העשרים, כאשר אדם בשם ג'וזף פילטיס החל לתרגל את שיטת האימון שהוא המציא על חיילים משוקמים שיצאו עם פגעי גוף ממלחמת העולם הראשונה.

האימון שעובד על איזון הגוף, חיזוק העצמות, הגמשת הגוף על ידי מתיחות ועבודה על השלד ועל ליבת הגוף – התגלה עם השנים גם ככזה שמחטב ומאריך את הגוף והוא מאפשר יציבה טובה יותר וגם תורם לאיכות החיים!

בשל כך, בשנות ה90 כבר החלו מתרגלים את האימון אנשים שונים שרצו לשפר את היכולות ולהגמיש כמו גם לחטב ולעצב את הגוף, תוך שעד מהרה האימון הגיע גם אלינו  למדינת ישראל הקטנה, וכעת ניתן למצוא שיעורי ואימוני פילטיס כמעט בכל סטודיו לעיצוב הגוף ובכל מכון כושר.

להתאמן פילאטיס

אבל כיצד מתחילים להתאמן בפילטיס? הנה כל השלבים:

בוחרים את סוג האימון

בתחילה חשוב לדעת איזה סוג של אימון פילטיס תרצו לבצע. כיום האימון מתחלק לשלושה סוגים ביניהם: פילאטיס רצפה, מכשירים ופילאטיס לנשים בהריון. חשוב לבצע התאמה של סוג האימון שמתאים לכם על ידי ייעוץ ממדריכים ומורים בתחום. חשוב לדעת כי פילאטיס בהריון למשל, מתאים רק לנשים שתרגלו בעבר פילטיס והן מכונות פיזית להמשיך את האימון גם בתקופת ההיריון.

בחירת קבוצה או מכון כושר

בחרו את הקבוצה המתאימה לכם לאימון כמו למשל פילטיס לגיל השלישי, פילאטיס לילדים, להורים וילדים או בכל אימון המתאים לכם! כיום אפשר לבצע את האימון במכון כושר, בסטודיו או באימון אישי ואף בקבוצות קטנות. בחרו מקום איכותי ללימודים, כמו גם שכיום אפשר לבצע פילטיס למתחילים באמצעות סרטוני וידאו והדרכה הנמצאים ברחבי הרשת.

רכישת ביגוד נכון ובזול

עוד כדי להתחיל את האימון ניתן כיום לרכוש בגדי ספורט בזול באינטרנט כמו למשל באתר של אמזון בעברית בו ניתן למצוא שלל מכנסיים המתאימים לאימון, נעליים, טי שירטים, חזיות ספורט, וכל מה שחשוב לאימון ספורטיבי. כיום ישנם סקשנים שלמים באתרים האינטרנט המספקים ביגוד לספורט וכאלה אשר מציעים ביגוד לאימון פילטיס.

בחירת שעת אימון

נסו לבחור בשעות אימון אשר מתאימות לכם ונסו להבין מתי יש לכם יותר אנרגיה: בבוקר או בשעות הערב?. מחקרים מסבירים כי דווקא בשעות הבוקר אנו יעילים יותר וכי הגוף שלנו נמרץ ובשל כך שורף יותר אנרגיה. עם זאת חשוב לדעת שאימון בשעות הערב יחדש אתכם ויעניק לכם את האנרגיות הדרושות להמשך היום. לכן חשוב לנסות לבדוק מתי נוח לכם יותר ומתי אתם מרגישים טוב יותר ובכך לבחור את שעות האימון!

קניית ציוד מתאים

אם אתם רוצים לתרגל פילאטיס בבית תוכלו לרכוש ציוד לאימונים כמו כדור פילאטיס גדול או קטן, רצועות אימון, גומיות, ועוד. נסו לבדוק איזה ציוד אפשר להזמין באינטרנט במחירים מוזלים.

עשו את כל אלה ותוכלו כבר עכשיו להתחזק, לאמן את הגוף למתוח אותו להרגיש חטובים, חזקים וגמישים יותר!