רפי אדרעי היה לוחם אמיץ שחירף את נפשו למען המולדת. למרות שעברו עשרות שנים מאז מותו, אין ספק כי הסיפור שלו מצליח לרגש גם שנים רבות לאחר נפילתו, בייחוד כאשר לוקחים בחשבון את העשייה החברתית הענפה של בני משפחתו אשר לא ויתרו וממשיכים את דרכו וזכרו, באמצעות הקמתה של עמותה חברתית. מי היה לוחם הפלמ"ח האמיץ שסיפורו ממשיך להדהד בלבבות של מיליוני ישראלים? להלן הפרטים.

סיפורו של רפי אדרעי – לוחם אמיץ בשורת חיל הרגלים

סיפורו של החייל רפי אדרעי הוא סיפור שמתחיל בצפת, שם נולד וגדל. עוד מגיל צעיר רפי אדרעי החליט להעניק מעצמו למען הנערים והנערות, כאשר הצטרף לשורות תנועת הנוער העובד והלומד שהייתה חלק בלתי נפרד מקום המדינה, בייחוד על רקע הפעילויות החברתיות שהיו מתקיימות לטובת בני הנוער המתגוררים באזור. תנועת הנוער הפכה את רפי אדרעי לדמות מוכרת ומוערכת מאוד, כפי שניתן היה לראות עם ההשראה שהוא עורר בתלמידים ובתלמידות לאחר שעלה על גג של בניין תחת אש ותלה שם את דגל ישראל, מיד לאחר עזיבת השלטון הבריטי את האזור, ולפני שהחלו הפרעות מצד הצד הערבי. כמי שתמיד ראה תמיד את טובת הכלל, אין ספק כי הסיפור שלו הוא סיפור מרגש שמצליח להדגיש את העוצמה שהפכה אותו בהמשך גם למפקד נערץ.

עם גיוסו לצה"ל הוא התגייס לחיל רגלים, שם הצליח לבלוט בתור מומחה לסליקת נשק ובהמשך גם למפקד נערץ. הוא לקח חלק פעיל בהגנה על העיר צפת בה נולד וגדל, ובהמשך הצטרף לכוחות הלוחמים של הפלמ"ח אשר נקטו בפעולות הרואיות כמו למשל השתלטות על כפרים עוינים, כחלק מהבנה כי מלחמת יום העצמאות היא בעלת משמעות עצומה להקמתה של מדינת ישראל. רפי אדרעי נהרג בגיל 24 בלבד, וזאת לאחר שקליע חדר לעורפו. מי שראה בהגנה על המולדת ואהבת המולדת כחלק בלתי נפרד מחייו נהרג מקליע, ונקבר על פי בקשת המשפחה שלו בעיר ראש העין.

 

 

סיפור מעורר השראה שמצליח לרגש

הסיפור המרגש של רפי אדרעי ז"ל ממשיך לפעום עמוק בלבבות של בני משפחתו אשר החליטו למנף את הכאב לכדי עשייה חברתית, כחלק מהבנה כי מדובר בהזדמנות להמשיך את העשייה החברתית הענפה שהייתה מזוהה עם רפי אדרעי, עד אשר מצא את מותו בגיל צעיר בזמן מלחמת יום העצמאות. משפחת אדרעי תורמת רבות למען המשך העשייה החברתית, וזאת על ידי קידום של תוכניות במסגרת של עמותת אחינועם. מדובר בעמותה אותו הקימו האחים לבית משפחת אדרעי – רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי שגדלו בצל הסיפור על אח אביהם שנפל בקרב, אולם מותו נשאר חרוט בלבבות כולם. בני המשפחה מקדמים שורה של תוכניות ביחד עם מתנדבים בכל רחבי הארץ ועם התקדמות באזור הפריפריה, כחלק מיצירה של שינוי חיובי שיניב בסופו של דבר את היכולת להוביל לצמצום פערים בחברה הישראלית.

לסיכום

סיפורו מעורר ההשראה של לוחם הפלמ"ח וחיל רגלים רפי אדרעי ממשיך לרגש גם שנים רבות לאחר נפילתו. מי שנולד וגדל בעיר צפת ונהרג בגיל 24 בזמן מלחמת יום העצמאות מגלם את העשייה, הרצון וטוב הלב שהיו מזוהים עם חיילים וחיילות שנפלו למען המולדת, כאשר בימים אלו ממש ממשיכה בני משפחתו לקדם את הנצחתו באמצעות שורה של תוכניות חברתיות פורצות דרך, כמו תוכנית שיפוץ ספריה בעיר צפת, חינוך מוזיקלי, ליווי אישי ועוד.